Prof. Dr. Özay Özkaya
TR DE EN

Özgeçmiş

PROF. DR. ÖZAY ÖZKAYA


PROF. DR. ÖZAY ÖZKAYA
PROF. DR. ÖZAY ÖZKAYAESTETİK, PLASTİK VE REKONSTRÜKTİF CERRAHİ UZMANI

Özel İlgi Alanları

 • Aşırı kilo kayıpları
 • Obezite cerrahisi sonrası vücut şekillendirme (postbariatrik cerrahi)
 • Estetik meme cerrahisi
 • Kanser sonrası yeni meme yapımı
 • Tüm vücut şekillendirme
 • Yüz ve göz çevresi estetiği

Prof. Dr. Özay Özkaya, orta ve lise eğitimini Antakya Ata Koleji’nde derece ile tamamlamasının ardından, eğitimine İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi’nde devam etti. 1999 yılında İstanbul Tıp Fakültesinden mezun olarak Tıp Doktoru” unvanına sahip oldu.

Hekimliğe Plastik Cerrah olarak başlamadan önce insan psikolojisini anlamayı hedefledi. Bu nedenle 1999-2001 yılları arasında Marmara Üniversitesi Psikiyatri ana bilim dalında ihtisasa başladı. O dönemde dünyanın ve Türkiye’nin en iyi psikiyatristlerinden, aynı zamanda hocası da olan Prof. Dr. Esat Göktepe ile çalıştı. 2001 yılında da Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Kliniği'nde Plastik Cerrahi uzmanlık eğitimine başladı. Uzmanlık eğitimi sırasında Rekonstrüktif Mikrocerrahi ve Estetik Cerrahi alanında yoğun olarak çalışırken pek çok klinik görevle birlikte deneysel ve klinik araştırmaların yürütücüsü olarak görev aldı.

Türkiye’de uzman olmadan önce, European Board certified olabilen ilk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik cerrah

2007 yılında Londra şehrine giderek özellikle Postbariatrik Cerrahi ve Meme Rekonstrüksiyonları konusunda çalışmalar gerçekleştirdi. Aynı yıl Avrupa Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi yeterlik sınavını (EBOPRAS) kazanarak, Türkiye’de uzman olmadan önce, European Board certified olabilen ilk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik cerrah oldu.

2008 yılında Türkiye’de Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi uzmanlık eğitimini tamamladıktan sonra mecburi hizmet için gittiği Yalova’da Plastik Cerrahi Kliniği'ni kurdu. Burada yaptığı özellikli ameliyatlar nedeniyle de başarı sertifikasına layık görüldü.

2010 yılında Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Kliniği'nde bulunan eğitim kadrosunda göreve başladı. Kliniğinde özellikle meme cerrahisi, deri kanserleri ve postbariatrik cerrahi alanlarında çok sayıda başarılı ameliyat gerçekleştirerek bu konular üzerinde de eğitimler verdi.

2013 yılında Abdominoplasti operasyonları ile ilgili yaptığı çalışma, Estetik Plastik Cerrahi Derneği'nin, “Best of Turkey" yarışmasında birincilik ödülüne sahip oldu. Aynı yıl gerçekleştirmiş olduğu çok sayıda yurt içi ve yurt dışı bilimsel çalışmalar, kitap yazarlıkları, kongre ve sempozyum konuşmalarının değerlendirilmesi sonucunda “Doçent Doktor” unvanını aldı.

2020 yılında ise "Profesör Doktor" unvanını kazandı.

Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı olan Prof. Dr. Özay Özkaya, hastalarını 2018 yılından bu yana Nişantaşı’nda bulunan özel kliğinde karşılamaktadır.

Bilimsel Kuruluşlarda Aldığı Görevler

 • Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği
 • 2012-2014: TTB, Üyelik ve Tarihçe sorumlusu
 • 2014-2016: Sayman
 • 2019-2020: Genel Sekreter

Bilimsel Kuruluşlara Üyelik

 • TPRECD: Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi derneği,
 • ISAPS: International Society of Aesthetic Surgery,
 • EPCD: Estetik Plastik Cerrahi Derneği, RMCD: Rekonstrüktif Mikrocerrahi Derneği, aktif üyesidir.

Prof. Dr. Özay Özkaya hastalarını, yapmış olduğu çok sayıda Rekonstrüktif ve Estetik ameliyatla gelen deneyim, yazdığı 100’ün üzerinde bilimsel makale ve tebliğ, katıldığı çok sayıda Ulusal ve Uluslararası Kongre, kurs ve Sempozyumlar ile son bilimsel veriler öncülüğünde tedavi alabilmelerini sağlamayı kendine en önemli ilke ve amaç edinmiştir.
Kendisi yoğun ameliyat ve klinik uygulamalarının yanı sıra Beykoz Üniversitesi’nde öğretim üyesi olarak çalışmakta, yeni nesillerin en güncel bilimsel veriler ışığında yetişmesine katkıda bulunup aynı zamanda bilimsel kongre, sempozyum ve kurslarda eğitmen olarak eğitim faaliyetlerine devam etmektedir.


İletişim Bilgileri

info@drozayozkaya.com

Harbiye Mahallesi, İnayet Apt, Teşvikiye Cd.
No:43, Kat:2, 
34367 Şişli / İstanbul

Takip Edeyim

Hızlı İletişim

KVKK Aydınlatma Metni  ve  Gizlilik Politikası

Bu sayfanın içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz


© 2024 Prof. Dr. Özay Özkaya.

 

Please publish modules in offcanvas position.