Prof. Dr. Özay Özkaya
TR DE EN

Işık DolgusuGözaltı morluklarının ve çökmelerinin tedavisinde yeni trend: Işık dolgusu

 

Gözaltı ışık dolgusu işlemi, gözaltına parlaklık verdiği için ışık dolgusu olarak anılmaktadır. Temel olarak, cildin ana yapı taşlarından bir tanesi olan ve yaş ile birlikte yoğunluğu azalan hyaluronic asitin, laboratuar şartlarında hazırlanan özel formunun gözaltına özel kanüller ile enjekte edilmesi işlemidir.

Akılda tutulması gereken en önemli nokta; her dolgu maddesinin ışık dolgusu olmadığı ve aynı etkiyi yaratmadığıdır. Gözaltı ışık dolgusuyla; yanak ve gözaltları arasındaki oluklar, gözün iç kısmındaki gözyaşı oluğu, başarıyla tedavi edilebilmektedir. Işık dolgusunun içeriğine eklenmiş olan vitamin, aminoasit ve antioksidanlar sayesinde ışığın ciltten yansımasını sağladığı için gözaltı morlukların da da belirgin bir azalma sağlanmaktadır.

 

Ürünün içinde bulunan hyalüronik asit nedir?

Hyalüronik asit, insan vücudunda ve daha birçok canlıda doğal olarak bulunan bir polisakkarittir. Yani doğal bir şekerdir. Bu madde hücre büyümesinde önemli rol oynar. Cilt içinde, kaslarda ve kemiklerde, özellikle eklemlerde bulunur. Hyalüronik asit eklemlerin kayganlığını sağlar. Genç yaşlarda cildi gergin ve eklemleri hareketli tutmak için yeterli olan hyalüronik asit miktarı yaşamız ilerledikçe azalır. Hyalüronik asit, kendi hacminden bin kat fazla su tutabilir. Bu nedenle enjekte edildiği yerde uzun süre şeklini muhafaza edebilir.

 

Neden ışık dolgusu yaptırılmalıdır?

Hyalüronik asit vücutta üretilen ve derimiz için olmazsa olmaz bir madde. Bu madde birçok besinden alınabilir. Ancak tıbbi araştırmalar, gıdalarla alınmasının yeterli olmadığını gösteriyor. Ayrıca yaş ilerledikçe vücuttaki üretimide azalır. Bunun sonucu yaşlanma belirtileri olan ciltte kuruluk ve kırışıklıklar ortaya çıkar. Bu durumun düzeltilebilmesi için cilde dışarıdan yeterli miktarda hyalüronik asit verilmelidir. Işık dolgusu, hem içeriğindeki hyalüronik asit hem de yeniden yapılandırma kompleksi sayesinde derinin kalitesini olumlu yönde kısa sürede değiştirmekte yardımcı oluyor. Üstelikte sosyal yaşamdan uzaklaşmadan.

 

Işık dolgusu hangi bölgelere uygulanmaktadır?

Işık dolgularından Redencity I; yüz, boyun, el üzeri ve dekolte bölgesinin gençleştirilmesi, onarımı ve yenilenmesi ile ilgili olarak yardımcı olmaktadır. Redencity II gözlatı ışık dolgusu ise gözaltı çukurunun doldurulması, göz çevresi cildinin gençleştirilmesi, yeniden yapılandırılması, şişlik, morluklar, halkalar için yardımcı olmaktadır.

 

Işık dolgusunun ciltte kalıcılık süresi nedir?

Işık dolgusunun kalıcılık süresi ortalama 12 – 18 ay civarındadır. Göz çevresini gençleştirmek, halkalalar ve morluklar için uygulanan gözaltı ışık dolgusunun etkisi ise 1,5 – 2 sene sürebilmektedir. Bu süreler kişinin cinsiyetine, yaşına, yaşam koşullarına ve genetik faktörlere göre değişebilmektedir. Tekrar uygulamalar kalıcılık süresini artırmaya yardımcı olmaktadır.

 

Işık dolgusunun yan etkisi var mıdır?

Uygulama öncesinde kan sulandırıcı ilaçlar, vitaminler ve yiyeceklerin alımımdan kaçınılmalıdır. Aksi takdirde morluklar oluşabilir. Bunun dışında herhangi bir kısıtlama bulunmamaktadır.

 

Gözaltı ışık dolgusunu kimler kullanabilir?

Gözaltı ışık dolgusu özellikle gözaltı çukuru olan kişilere uygulanabilir. Bunun dışında gözaltı derisinin yeniden yapılanmasını sağlayarak göz çevresinin gençleşmesine, gözaltı şişlik, halkalanmalar ve morlukların azalmasına yardımcı olur. Bazen aşırı pigmentli koyu göz halkaları ve büyük gözaltı torbaları olan kişiler için başvurdukları doktorlar cerrahi müdahaleler önerebilirler.

AMELİYATSIZ ESTETİK


İletişim Bilgileri

info@drozayozkaya.com

Harbiye Mahallesi, İnayet Apt, Teşvikiye Cd.
No:43, Kat:2, 
34367 Şişli / İstanbul

Takip Edeyim

Hızlı İletişim

KVKK Aydınlatma Metni  ve  Gizlilik Politikası

Bu sayfanın içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz


© 2024 Prof. Dr. Özay Özkaya.

 

Please publish modules in offcanvas position.