Prof. Dr. Özay Özkaya
TR DE EN

Yağ Enjeksiyonu


Kendi yağınızla gençleşin;

Yağ enjeksiyonu, kişinin kendi vücudundan alınan yağların, bir takım işlemlerden geçirilerek saflaştırılması sonrasında aynı hastanın başka bir bölgesine özel kanüller aracılığıyla verilmesi işlemidir. Uygun şekilde alınıp, saflaştırılan yağ hücreleri, özel teknikler ile vücuttaki her bölgeye enjekte edilelerek yaşatılabilir.

Yağ enjeksiyonu işleminden istenilen başarılı sonuçların alınabilmesi için alınan yağların, verilen bölgede viabilitesinin yani yaşayabilirliğinin korunması gereklidir. Yağ enjeksiyonu işlemi, Plastik, rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanlık alanının içerisinde yer almaktadır. Yağ hücreleri eğer canlı olarak başka bir bölgeye aktarılırlarsa, o bölgede büyümeye devam edelerler ve doğal bir dolgu oluştururlar.

Ayrıca, yağ hücrelerinden elde edilen farklılaşma özelliğine sahip kök hücreler, aktarılan alanda eksik olan dokunun yerine konmasında görev yaparlar. Benim hastalarımda gözlemlerim, yağın doğal bir dolgu olmasının yanı sıra cilt kalitesini gözle görülür şekilde arttırdığı, ciltteki akne izlerini azalttığı ve cildi tümüyle güzelleştirdiği yönündedir.

 

Kendi Dokunuzla Güzelleşin

Yağ Enjeksiyonu Nerelere Yapılabilir?

 • Yüz bölgesindeki yumuşak doku eksikliklerinin doldurulması
 • Gözaltı morluklarının ve gözyaşı oluk çizgisinin düzeltilmesi
 • Dudak büyütme
 • Yanak doldurulması
 • Yüz asimetrilerinin düzeltilmesi
 • Çene bozukluklarına bağlı gelişen asimetrilerin düzeltilmesi
 • Yüz ya da diğer vücut bölgelerindeki yanık ya da travma sonrası oluşan izlerin azaltılması, asimetrilerin düzeltilmesi ve cilt kalitesinin arttırılması
 • Meme büyütme
 • Genital bölge dolgusu
 • Bacak asimetrilerinin düzeltilmesiYağ Enjeksiyonunun Başarılı Olabilmesi İçin Ameliyatta Önemli Üç Aşama Mevcuttur;

 1. Birincisi; Yağın alınma tekniği ve alınma bölgesi
 2. İkincisi yağın saflaştırma işlemi ki en önemli aşamadır. Dünyada tanımlanmış pek çok saflaştırma yöntemi mevcuttur. Bu teknikleri yıllar içinde ayrı ayrı denemem ve tanımlanmış hiç bir teknikle istediğim sonucu elde edememem sonucunda kendi yağ saflaştırma tekniğimi geliştirdim. LOPASCE teknik adını verdiğim ve benim tarafımdan geliştirilen yağ saflaştırma ve enjeksiyon tekniğimle enjekte ettiğim yağ hücrelerinin %80’nini yaşatabilmeyi başardım. Dünyanın en prestijli bilimsel dergilerinden birisi olan Journal of Plastic Surgery and Hand Surgery’de tekniğimin ayrıntıları ve hastalarımın geç dönem sonuçları yayınlanarak, “LOPASCE TEKNİĞİ” Tıp literatüründe yerini almış ve tüm dünyadan başarılı bir şekilde kullanılmaya başlanmıştır.
 3. Yağın eksik olan bölgeye verilme tekniği: Saflaştırılmış olan yağların, hava ile temas etmeden, özel alaşımlı kanüllerden özel teknikler kullanılarak verilme işlemidir. Yağ hücrelerinin verildiği alanlarda yaşayabilmesi için bu aşamanın ince teknik ve titizlikle yapılması şarttır.

 

Yağ enjeksiyonu işleminin özellikleri nelerdir?

 1. Anestezi şekli: Lokal anestezi ve sedasyon.
 2. Ameliyat yeri: Tercihen bir hastane ameliyathanesinde.
 3. Ameliyat süresi: 1 saat.
 4. Hastanede yatış süresi: Birkaç saat sonra taburcu olunabilir.
 5. Ameliyat sonrası ağrı – sıkıntı: Bir kaç gün hafif bir sızlama olabilir. bu durumda, genellikle, ağızdan alınan basit ağrı kesiciler yeterli olur.
 6. Şişme, morarma: 3-6 gün arasında, orta derecede.
 7. Pansuman: Yok.
 8. Dikişler: Alınması gereken dikiş yok
 9. İşe dönüş tarihi: Ertesi gün.
 10. Spor: 1 hafta sonra.
 11. Verilen yağların son şeklini alması: Genellikle bir iki hafta sonra gerçekleşmektedir.

ESTETİK CERRAHİ


İletişim Bilgileri

info@drozayozkaya.com

Harbiye Mahallesi, İnayet Apt, Teşvikiye Cd.
No:43, Kat:2, 
34367 Şişli / İstanbul

Takip Edeyim

Hızlı İletişim

KVKK Aydınlatma Metni  ve  Gizlilik Politikası

Bu sayfanın içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz


© 2024 Prof. Dr. Özay Özkaya.

 

Please publish modules in offcanvas position.