Prof. Dr. Özay Özkaya
TR DE EN

Genital Bölge Estetiği


Genital bölgedeki (Büyük dudaklar, küçük dudaklar, klitoris) şekil bozuklukları ailesel yani yapısal olabileceği gibi, aşırı kilo verme, irritasyon-kaşıntı, traksiyon, gebelik ve kaza gibi sonradan oluşan nedenlerle de gelişebilmektedir.

Genital bölgedeki bu şekil bozuklukları, kadının günlük yaşantısını, giyim alışkanlıklarını, cinsel hayatını olumsuz yönde etkileyebilmekte, kişinin kendine güvenini azaltarak, zamanla cinsel ilişkiden soğuma, hatta takıntı veya anksiyete gibi ciddi sorunlar da ortaya çıkarabilmektedir.

Bazı genç kadınlarda bu dış anatomik yapıların bir kısmı hiç gelişmemiş, az gelişmiş, asimetrik olarak gelişmiş yada fazla gelişmiş olarak bulunabilir. Kadın kendi vücudunu tanımaya başladıkça genital bölgesindeki bu farklılıklar kişide problemler oluşturabilir. Doğuştan gelen, kadın dış genital organlarının bozuklukları Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik cerrahlar tarafından başarıyla onarılabilmektedir.

 

Sıklıkla uygulanan genital estetik ameliyatları hangileridir?

  • Büyük dudaklara hacim kazandırma, yağ enjeksiyonu
  • Labioplasti (Küçük dudakların şekil bozuklarının giderilmesi)
  • Klitoropeksi (Klitoris küçültme)
  • Kızlık zarı dikimi
  • Vajina Daraltma (Ameliyat ile ya da laser ile)

 

Labioplasti nedir? Neden yapılır?

En sık rastlanan genital estetik sorunlardan bir tanesi, dış dudaklarda çökmeler ile birlikte iç dudakların büyümesi, uzaması, sarkması ve dış dudakların arasından görünürlüğünün artmasıdır.

Bazı kadınlarda iç dudakların dış dudaklardan biraz taşması doğal olarak kabul edilse de dış dudaklardan sarkacak şekilde uzun olması estetik görüntüyü bozarak kadını çözüm arayışına iter. Bazen iç dudaklar normal ancak dış dudaklar ( labium majuslar ) yapısal olarak normalden uzun, büyük veya asimetrik olabilir. Bunun düzeltilmesi amacıyla uygulanan Labioplasty ameliyatı anestezi altında, hastane koşullarında yapılması gereken ve ortalama bir saatlik bir operasyondur.

ESTETİK CERRAHİ


Kontaktinformation

info@drozayozkaya.com

Harbiye Mahallesi, İnayet Apt, Teşvikiye Cd.
No:43, Kat:2, 
34367 Şişli / İstanbul, Turkey

Takip Edeyim

Hızlı İletişim

Please publish modules in offcanvas position.